Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Русија“

нема опис на уредувањето
}}
'''Државното знаме на Руската федерација''' претставува [[правоаголник]] со три бои, од кој најгорната е бела, средната е сина и најдолната е црвена. Ширината и должината се во размер 2:3.
 
== Наводи==
{{наводи}}
 
== Видете исто така ==