Разлика помеѓу преработките на „Благој Ханџиски“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|predecessor2 = [[Љубомир Фрчковски]]
|successor2 = [[Александар Димитров]]
|birth_date = {{роден на|6|јуни |1948}}
|birth_place = {{роден во|Владимирово|}}, [[СФРЈ]]<br>денес [[Република Македонија]]
|death_date =