Разлика помеѓу преработките на „Благој Ханџиски“

Додадени 1.044 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{Infobox Officeholder
|name = Благоја Ханџиски
|honorific-suffix =
|image =
|imagesize = 250px
|office2 = [[Министер за надворешни работи на Република Македонија|Министер за надворешни работи ]]
|term_start2 = [[29 мај]] [[1997]]
|term_end2 = [[30 ноември]] [[1998]]
|predecessor2 = [[Љубомир Фрчковски]]
|successor2 = [[Александар Димитров]]
|birth_date = 1948
|birth_place = {{роден во|Владимирово|}}, [[СФРЈ]]<br>денес [[Република Македонија]]
|death_date =
|death_place =
|nationality = [[Македонци|Македонец]]
|party = [[СДСМ]]
|spouse =
|children =
|alma_mater =
|profession =
|religion = [[Православие|Православен христијанин]]
|website =
}}
 
'''Благоја Ханџиски''' е македонски политичар, [[Министер за надворешни работи на Република Македонија]] во периодот од [[29 мај]] [[1997]] до [[30 ноември]] [[1998]] година.