Силјан Аврамовски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
'''Силјан Аврамовски''' ({{Роден во|Скопје}}, {{роден на|10|април|1960}}) е македонски полициски функционер и поранешен министер за [[МВР|внатрешни работи на Македонија]] во [[Влада на Македонија од 2002|владата од 2002]]<ref name="МВР">{{цитирана веб страница|url=http://www.moi.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=267|title=Поранешни министри за внатрешни работи|publisher=Министерство за внатрешни работи на Македонија|language=македонски|accessdate=2010-02-04}}</ref>.
 
 
== Биографија ==