Разлика помеѓу преработките на „Димитар Димитров“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|image =
|imagesize = 200px
|office = [[МинистерствоСписок на министри за образование и наука на Република Македонија|Министер за образование и наука]]
|president = [[Никола Кљусев]]
|term_start = [[1991]]
|predecessor = нема
|successor =[[Димитар Бајалџиев]]
|office2 = [[МинистерствоСписок на министри за култура на Република Македонија|Министер за култура]]
|term_start2 = 1998
|term_end2 = 1999