Разлика помеѓу преработките на „Димитар Димитров“

нема опис на уредувањето
с
|predecessor = нема
|successor =
|office2 = [[Министерство за култура на Република Македонија|Министер за култура]]
|term_start2 = 1998
|term_end2 = 1999
|predecessor2 =
|successor2 = [[Љубен Пауновски]]
|birth_date = {{роден на|30|мај|1936}}
|birth_place = [[Цакони]], [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]]