Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Додадени 185 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
| name = Angeli
| logo = LS.tZh974016-02.jpg
| leagues = [[MacedonianВтора Secondмакедонска Leagueкошаркарска лига|Втора лига]]
| founded = 2006
| arena = DracevoСпортска hallсала Драчево
| location = [[DracevoДрачево]], [[SkopjeСкопје]]
| colors = BlueСина, greyсива, red црвена<br> {{color box|blue}} {{color box|grey}} {{color box|#C41E3A}}
| president = BlagojaБлагоја Кечовски Kečovski
| manager = Goranгоран MojsovskiМојсовски
| coach = B.Kecovski,Благоја I.Atanasov, A.GeorgievskiКечовски
| championships = [[ImageПодатотека:Med 2.png]]-2008 <br> [[ImageПодатотека:Med 3.png]]-2008 <br> [[ImageПодатотека:Med 3.png]]-2009
| website = http://kkangeli.webs.com
| h_body = 000099
| a_pattern_s =
}}
 
Кошаркарскиот Клуб АНГЕЛИ- Скопје брои преку 250 члена и активно се натпреварува во системот на натпревари организирани од кошаркарската федерација на Р. Македонија и тоа во следните наведени лиги:
• сениорка машка екипа (II лига),