Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Додадени 207 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
{{Infobox basketball club
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
| color2 = blue
{{Внимание}}
| color1 = white
{{Инфокутија кошаркарски клуб
| color3
| име = КК Ангели
| name = Angeli
| лиги = Македонска 2 лига
| logo = LS.tZh974016-02.jpg
| основан = 2006
| leagues = [[Macedonian Second League]]
| арена = Драчево
| founded = 2006
| локација = нас.Драчево
| arena = Dracevo hall
| бои = сина/бела
| location = [[Dracevo]], [[Skopje]]
| претседател = Благоја Кечовски
| colors = Blue, grey, red <br> {{color box|blue}} {{color box|grey}} {{color box|#C41E3A}}
| тренер = Б.Кечовски, И.Атанасов, А.Георгиевски
| president = Blagoja Kečovski
| титули = [[Податотека:Med 2.png]]-2008 <br /> [[Податотека:Med 3.png]]-2008
| manager = Goran Mojsovski
| вебместо = [http:/kkangeli.webs.com ]
| coach = B.Kecovski, I.Atanasov, A.Georgievski
| д_тело = 000099
| championships = [[Image:Med 2.png]]-2008 <br> [[Image:Med 3.png]]-2008 <br> [[Image:Med 3.png]]-2009
| д_шаблон_т = _thinwhitesides
| вебместоwebsite = [http://kkangeli.webs.com ]
| д_шорц = 000099
| д_телоh_body = 000099
| д_шаблон_ш =
| д_шаблон_тh_pattern_b = _thinwhitesides
| г_тело = 00099
| д_шорцh_shorts = 000099
| г_шаблон_т = _thinsidesonwhite
| h_pattern_s =
| г_шорц = ffffff
| a_body = 000099
| г_шаблон_ш =
| г_шаблон_тa_pattern_b = _thinsidesonwhite
| г_шорцa_shorts = ffffff
| a_pattern_s =
}}
 
Кошаркарскиот Клуб АНГЕЛИ- Скопје брои преку 250 члена и активно се натпреварува во системот на натпревари организирани од кошаркарската федерација на Р. Македонија и тоа во следните наведени лиги:
• сениорка машка екипа (II лига),
 
[[en:KK Angeli]]
[[Медија:[[Медија:Пример.ogg]]]]