Стадион Гоце Делчев: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
ZéroBot (разговор | придонеси)
с r2.6.5) (Бот Додава: pl:Goce Delčev Stadion
Нема опис на уредувањето
Ред 12:
'''Стадионот Гоце Делчев''' е стадион кој се наоѓа во [[Прилеп]], [[Република Македонија]]. Моментално на него настапува екипата на [[ФК Победа]]. Стадионот има капацитет од 15.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Гоце Делчев}}
 
[[Категорија:ФК Победа]]
[[Категорија:Фудбалски стадиони во Македонија]]