Разлика помеѓу преработките на „Стадион Ѓорче Петров“

с
нема опис на уредувањето
с
'''Стадионот Ѓорче Петров''' е стадион кој се наоѓа во [[Скопje]], [[Република Македонија]]. Моментално на наго настапува екипата на [[ФК Македонија Ѓорче Петров]]. Стадионот има капацитет од 3.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Ѓорче Петров}}
 
[[Категорија:ФК Македонија Ѓорче Петров]]
[[Категорија:Фудбалски стадиони во Македонија]]