Разлика помеѓу преработките на „Катализатор“

с
r2.6.4) (Бот Менува: ta:வினைவேகமாற்றி
с (Бот Додава: hy:Կատալիզատոր)
с (r2.6.4) (Бот Менува: ta:வினைவேகமாற்றி)
[[fi:Katalyytti]]
[[sv:Katalysator]]
[[ta:வினைவேகமாற்றி]]
[[ta:வினைவேக மாற்றி]]
[[te:ఉత్ప్రేరకాలు]]
[[th:ตัวเร่งปฏิกิริยา]]
24.401

уредување