Разлика помеѓу преработките на „ФК Металург Скопје“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
{{Прва фудбалска лига на Македонија 2008/2009}}
Металург во скопската населба [[Автокоманда]] ќе изгради нов стадион, чијшто капацитет ќе биде 10.000 седишта. Подготвен е проект според кој, освен главниот објект, ќе има и шест помошни игралишта, хотел и други придружни објекти. Во тек е собирање на потребните градежни дозволи за изградба на модерен спортски комплекс.
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Прва фудбалска лига на Македонија|Металург]]