Разлика помеѓу преработките на „Стадион Ѓорче Петров“

нема опис на уредувањето
с
{{Infobox_Stadium |
име = Стадион Ѓорче Петров|
слика = [[Податотека:Stadion Makedonija Gjorce Petrov..jpg|300px]] |
капацитет = 1.500 |
локација = [[Скопje]], [[Република Македонија|Македонија]]||
сопственик = [[ФК Македонија Ѓорче Петров]]|
подлога = Трева |
оператор = |
играат = |
}}
 
'''Стадионот Ѓорче Петров''' е стадион кој се наоѓа во [[Скопje]], [[Република Македонија]]. Моментално на наго настапува екипата на [[ФК Македонија Ѓорче Петров]]. Стадионот има капацитет од 3.000 седишта.
 
 
[[Категорија:ФК Македонија Ѓорче Петров]]
[[Категорија:Фудбалски стадиони во Македонија]]
[[Категорија:Спортски зданија во Скопје]]
 
[[en:Stadion Gjorče Petrov]]