Разлика помеѓу преработките на „Стадион Ѓорче Петров“

с
нема опис на уредувањето
(нс)
 
с
'''Стадионот Ѓорче Петров''' е стадион кој се наоѓа во Скопеј[[Скопje]], [[Република Македонија]]. Моментално на наго настапува екипата на [[ФК Македонија Ѓорче Петров]]. Стадионот има капацитет од 3.000 седишта.
 
 
[[en:Stadion Gjorče Petrov]]
[[es:Gorče Petrov Stadium]]
[[ru:Джёрче Петров (стадион)]]