Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Одземени 195 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Менува Категорија:Крушевско села)
с
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Алданци''' е село во [[Општина Крушево]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Алданци
| општина= [[Општина Крушево]]
| популација= 417
| година= 2002
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=41° 22' 5" сев. ш.
| географска должина=21° 17' 47" ист. д.
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=22 | lat_sec=5
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=17 | lon_sec=47
| веб=
}}
'''Алданци''' е село во [[Општина Крушево]].
 
{{Мак-никулец}}
 
== Географиja и местоположба ==