Разлика помеѓу преработките на „Лигурија“

Одземени 14 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: be:Лігурыя)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Lanterna di Genova.jpg|thumb|250px|right|Светилникот во [[Џенова]], симбол на градот]]
[[Податотека:Christopher Columbus2.jpg|thumb|left|250px|[[Кристофер Колумбо]]]]
<center></center>
 
[[Категорија:ИталијанскиЛигурија| региони]]
[[Категорија:Региони во Италија]]
 
{{Link FA|it}}