3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1154]] 
|[[Папа Анастасиј IV|Анастасиј IV]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1919]] 
|[[Пјер Огист Реноар]], француски сликар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 
|[[Атила Јожеф]], унгарски поет
|-
|valign="top" align="right"|[[1949]] 
|[[ДимитарЕлин Иванов СтојановПелин]], бугарски [[писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1965]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1991]] 
|[[Стојан Гогов]], доајен на [[Народен театар „Антон Панов“|народниот театар „Антон Панов“]] од [[Струмица]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1993]] 
|[[Саво Костовски]], македонски првоборец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1994]]