Разлика помеѓу преработките на „Михаил Герџиков“

нема опис на уредувањето
с ([r2.6.4+] Бот Додава: en:Mihail Gerdjikov)
[[Категорија:Бугарски револуционери од Тракија|Г]]
[[Категорија:Македонски војводи]]
{{Дејци на МРО}}
 
[[bg:Михаил Герджиков]]