Разлика помеѓу преработките на „Солунска афера“

 
Најголемиот дел од уапсените биле сместени во истражниот затвор во Солун. Таму се нашле и [[Христо Татарчев]], [[Христо Матов]] и [[Пере Тошев]].
[[Податотека:Edi Kule at Solun.JPG|мини|леводесно|300п|Једи Куле]]
Тие биле држени во оделни простории со цел преку закани и притисоци да им бидаат извлечени потврди за изјавите на Милан Михајлов.