Разлика помеѓу преработките на „Устав на ВМОРО“

Додадени 68 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
{{Македонска револуционерна организација}}
{{МРО}}
'''Уставот на ВМОРО''' е уставо - статутарен акт на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]], донесен на [[Рилскиот конгрес]] во [[1905]] година.