Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
[r2.6.4] Бот Менува: id:Hangeul
с (Бот Додава: sl:Hangul)
с ([r2.6.4] Бот Менува: id:Hangeul)
 
{{Link GA|ru}}
 
[[bjn:Hangul]]
 
[[ar:هانغول]]
[[an:Hangul]]
[[bjn:Hangul]]
[[zh-min-nan:Hangeul]]
[[be:Хангыль]]
[[hr:Hangul]]
[[io:Hangul]]
[[id:HangulHangeul]]
[[os:Корейаг алфавит]]
[[is:Hangul]]
126.803

уредувања