Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

с
Отстрането уредувањето на 178.249.169.240 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Ти�
с (Отстрането уредувањето на 178.249.169.240 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Ти�)
[[uk:Амеріго Веспуччі]]
[[vi:Amerigo Vespucci]]
[[zh:亚美利哥·韦斯普奇]]vhjgjj