Феникс (појаснување): Разлика помеѓу преработките

с
[r2.6.4] Бот Додава: ar:فينيكس (توضيح)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
KamikazeBot (разговор | придонеси)
с [r2.6.4] Бот Додава: ar:فينيكس (توضيح)
Ред 4:
* [[Феникс (соѕвездие)]] - мало [[соѕвездие]] на јужното небо
 
[[ar:فينيكس (توضيح)]]
[[ca:Phoenix]]
[[cs:Phoenix (rozcestník)]]
6.131

уредување