Разлика помеѓу преработките на „Смилковци“

Додадени 308 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени)
'''СмиљковциСмилковци''' е село во [[Општина Гази Баба]], во околината на градот [[Скопје]].
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Смиљковци''' е село во [[Општина Гази Баба]], во околината на градот [[Скопје]].
 
{{Мак-никулец}}
 
== Општествени институции ==
*[[Црква „Св. Недела“ - Смилковци]]<ref name="цркви">{{цитирана мрежна страница|url=http://www.gazibaba.gov.mk/znamenitosti/verski-objekti|title=Верски објекти|publisher=Општина Гази Баба|language=македонски|accessdate=2010-11-28}}</ref>
 
== Администрација и политика ==
 
 
== Иселеништво ==
== Наводи ==
 
{{наводи}}
== Надворешни врски ==