Амбасадор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: sh:Ambasador
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: si:තානාපති)
с (Бот Додава: sh:Ambasador)
[[sl:Veleposlanik]]
[[sr:Амбасадор]]
[[sh:Ambasador]]
[[fi:Suurlähettiläs]]
[[sv:Ambassadör]]
8.502

уредувања