Разлика помеѓу преработките на „Анж Жак Габриел“

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
* Доградба и преработка на дворецот [[Шоази (дворец)|Шоази]] (1740-1777)
* [[Компјењски замок]] (од 1750)
* [[Битаров павилјон]] (1750) во [[Ла Сел-Сен-Клу]] (кај Париз).
* Палата на берзата, [[Бордо]] (1755) (како Кралски дворец)
* Доградба на [[Менарски дворец|Менарскиот дворец]] (1760-1764) за [[Мадам де Помпадур]]