Размножување: Разлика помеѓу преработките

Додадени 284 бајти ,  пред 16 години
Интервики
Нема опис на уредувањето
(Интервики)
 
[[Категорија:Биологија]]
 
[[bs:Reprodukcija]]
[[ca:reproducció]]
[[cs:Rozmnožování]]
[[de:Fortpflanzung]]
[[en:Reproduction]]
[[es:reproducción]]
[[et:Paljunemine]]
[[fr:Reproduction]]
[[he:רבייה]]
[[ja:生殖]]
[[nl:Voortplanting]]
[[su:baranahan]]
[[zh:繁殖]]
Анонимен корисник