Разлика помеѓу преработките на „Нова Демократија (2008)“

нема опис на уредувањето
:''За останати значења на поимот „Нова Демократија“, видете ја [[Нова Демократија|страницата за појаснување]].''
 
{{Infobox Political_Party |
party_name = Нова Демократија<br />Demokracia e Re |