Прво српско востание: Разлика помеѓу преработките

с
Отстрането уредувањето на 79.126.204.42 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 79.126.204.42 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot)
[[fi:Serbien ensimmäinen kansannousu]]
[[uk:Перше сербське повстання]]
Karagorge Petrovik e vodacot na prvoto srpsko vostanie koe se uformilo 1804 a se zadusilo 1813
LioneL MeSSi The BeSt BarCa 4-ever Mascherano-Afellay