Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
|Го победи [[Ренди Ортон]] на [[WWE RAW]] откако го кешираше "Money in the bank" куферот .
|-
|align=center | [[WWE шампионат на САД]] <br> [[Податотека:WWE United States Championship.jpg|75px]]
|[[File:American Dragon....jpg|75px]]
|align=center | [[Дениел Брајан]]
|colspan="8" align=center|'''[[WWE SmackDown|SmackDown]] бренд'''
|-
|align=center | [[WWE светски шампионат во тешка категорија]] <br> [[Податотека:Big-gold-belt-WWE.jpg|75px]]
|[[Податотека:Kane Rosemont IL 031108.jpg|75px|]]
|align=center | [[Кејн]]
|Го победи [[Реј Мистерио]] на Money in the Bank откако го кешираше куферот кој му овозможи меч за титула кој го освои истата вечер.
|-
|align=center | [[WWE интерконтинентален шампионат]] <br> [[Податотека:Campeonato Intercontinental de la WWE.JPG|75px]]
|[[Податотека:Dolph Ziggler Milwaukee 090908.jpg|75px]]
|align=center | [[Долф Зиглер]]
|colspan="8" align=center|'''Во двата бренда'''
|-
|align=center | [[WWE таг-тим шампионат]] <br> [[Податотека:WWETagTitle.jpg|75px]]
|[[File:WWE_Nexus_logo.svg|75px]] [[File:Heath miller fcw.jpg|50px40px]] [[File:JustinAngel1.jpg|50px]]
|align=center | "Нексус" ([[Хит Слејтер]] и [[Џастин Габриел]])
|align=center | [[Листа на WWE таг-тим шампиони|2]]
|Ги победија Џон Сена и Дејвид Отанга на ''RAW''.
|-
|[[WWE Дива шампионат]] <br> [[Податотека:WWE Divas Championship.jpg|75px]]
|align=center|[[File:Natalya_2.jpg|75px]]
|[[Наталија]]
223

уредувања