Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
[[Податотека:Orton WWE ChampionThe_Miz_Money_in_the_Bank.jpg|thumb|right|175px|[[Ренди ОртонМиз]] е моментално во своето прво владеење како [[WWE шампионат|WWE шампион]] по шести пат. ]]
[[WWE|Светската Кечерска Федерација]] (WWE) промовира професионално борење и е базирана во Стемфорд, Конетикат [[(Соединетите Американски Држави|САД)]]. Владеењата со титулите се одлушуваат или со професионални мечеви или се поклонети на кечер, како резултат на кулминација на различни сценирани дејствија. WWE ги распоредува своите вработени во два програма (дивизии) познати како [[WWE брендови]]. Тие два бренда се [[WWE RAW|RAW]] и [[WWE Smackdown|Smackdown]]. Секој месец има по еден [[pay-per-view]] продуцирани од страна на WWE.
 
223

уредувања