Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
Моментално има пет активни единечни шампионати, и еден шампионат за двојки ([[таг-тим]] шампионат. Моментално седум кечери ги бранат шампионатите. Листата вклучува и колку пати кечерот ја бранел титулата, датата и локацијата на освојувањето, и опишување во врска со освојувањето.
 
На врвот на хиерархијата на WWE , [[WWE шампионат|WWE титулата]] ја држи [[Ренди ОртонМиз]], додека [[Кејн]] e [[WWE светски шампионат во тешка категорија|светски шампион во тешка категорија]]. Ренди ОртонМиз е во свое шестопрво владеење како WWE шампион, откако го победи претходниот шампион [[ШејмусРенди Ортон]] на [[WWERAW]] Nightоткако Ofго Champions]]кешираше Money in the bank" куферот. Кејн, кој е во неговото прво владеење како светски шампион во тешка категорија на 18 јули го победи претходниот шампион [[Реј Мистерио]] откако го кешираше "Money in the bank" куферот кој го освои претходно истата вечер.
 
Двете секундарни титули во WWE се [[WWE интерконтинентален шампионат]] и [[WWE шампионат на САД]]. Интерконтиненталната титула ја држи [[Долф Зиглер]] кој е во своето прво владеење откако на WWE Smackdown го победи претходниот шамион [[Кофи Кингстон]]. <br>
|-
|align=center | [[WWE шампионат]] [[Податотека:Real WWE Championship.jpg|75px]]
|[[File:Randy Orton 08The_Miz.jpg|75px]]
|align=center | [[Ренди ОртонМиз]]
|align=center | [[Листа на WWE шампиони|6]]
|align=center | 1922 септемвриноември, 2010
|align=center |{{age in days|month1=911|day1=1922|year1=2010}}
|align=center | [[РоузмонтОрландо]], [[ИлиноисФлорида]]
|Го победи [[Ренди Ортон]],[[WWE RAW]] откако го кешираше "Money in the bank" куферот .
|Го победи [[Шејмус]], во Six-Pack меч на [[WWE Night of Champions]] во кој беа и [[Џон Сена]], [[Едџ]], [[Крис Џерико]] и [[Вејд Барет]].
|-
|align=center | [[WWE шампионат на САД]] [[Податотека:WWE United States Championship.jpg|75px]]
223

уредувања