Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
[[Дениел Брајан]] е во своето прво владеење како шампион на САД откако на 19 септември го победи претходниот шампион [[Миз]].
 
Има еден шампионат кој се брани од страна на [[WWE Divas|WWE жените]]. [[Мишел МекКулНаталија]] е прва WWE обединета дива шампион откако јаги победи [[МелинаМишел ПерезМекКул]] наи 19[[Лејла]] септемврина 2010[[Survivor во меч кој ги обедини WWE шенскиот шампионат и WWE дива шампионатотSeries]].
 
[[Хит Слејтер]] и [[Џастин Габриел]] се [[WWE таг-тим шампионат|WWE таг-тим шампиони]]. Тие се во своето прво владеење откако ги победија [[Џон Сена]] и [[Дејвид Отанга]] на RAW.<br>
|-
|[[WWE Дива шампионат]] [[Податотека:WWE Divas Championship.jpg|75px]]
|align=center|[[File:Michelle-McCool-GABNatalya_2.jpg|75px]]
|[[Наталија]]
|[[Мишел МекКул]]
|align=center | [[Листа на WWE женски шампиони|2]]
|align=center | September21 19ноември, 2010
|align=center |{{age in days|month1=911|day1=1921|year1=2010}}
|align=center | [[РоузмонтМајами]], [[ИлиноисФлорида]]
|Ги победи [[Мишел МекКул]] и [[Лејла]] во 2 на 1 хендикеп меч на Survivor Series.
|Ја победи [[Мелина Перез]] во ламберџил меч кој ги обедини WWE женскиот шампионат и WWE дива шампионатот на Night of Champions.
|}
 
223

уредувања