Бастион: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4.435 бајти ,  пред 14 години
Нова страница: {{otheruses}} [[Image:Markovi kuli-vodno.jpg.jpg|thumb|right|250px|Триаголен бастион (најлево) на [[Маркови Кули (Водно)|Марк...
(Нова страница: {{otheruses}} [[Image:Markovi kuli-vodno.jpg.jpg|thumb|right|250px|Триаголен бастион (најлево) на [[Маркови Кули (Водно)|Марк...)
(нема разлика)