Разлика помеѓу преработките на „Кристофер (принц на Грција)“

нема опис на уредувањето
 
'''Принц Кристофер''' ([[грчки]]: ''Πρίγκιπας Χριστόφορος της Ελλάδας''; {{роден на|10|август|1888}} во {{роден во|Павловск|}} - {{починал на|21|јануари|1940}} во {{починал во|Атина|}}) бил четвртиот син на [[Георги I (Грција)|Георги I]], [[крал на Грција]], и Големата кнегиња [[Олга Константиновна]].
 
 
{{DEFAULTSORT:Кристофер }}
[[Категорија:Дански принцови]]
[[Категорија:Гликсбурговци (Грција)]]
 
[[de:Christoph von Griechenland]]
[[en:Prince Christopher of Greece and Denmark]]
[[el:Πρίγκιπας Χριστόφορος της Ελλάδας]]
[[es:Cristóbal de Grecia]]
[[fr:Christophe de Grèce]]
[[it:Cristoforo di Grecia]]
[[hu:Kristóf görög királyi herceg]]
[[nl:Christoffel van Griekenland en Denemarken]]
[[ja:クリストフォロス (ギリシャ王子)]]
[[pl:Krzysztof (książę Grecji i Danii)]]
[[pt:Cristóvão da Grécia e Dinamarca]]
[[ro:Prințul Christofor al Greciei și Danemarcei]]