Разлика помеѓу преработките на „Кристофер (принц на Грција)“

нема опис на уредувањето
(нс)
 
{{Infobox royalty|prince
| name = Принц Кристофер
| styles = Кристофер , принц на Грција и Данска
| image = Prince Christopher of Greece.jpg
| imgw = 180px
| date of birth = {{Birth date|1888|8|10|df=y}}
| place of birth = [[Павловск]], Русија
| date of death = {{Death date and age|1940|1|21|1888|8|10|df=y}}
Greece
| house = [[Династија Шлезвиг-Холштајн-Сондербург-Гликсбург]]
| father = [[Георги I (Грција)|Георги I]]
| mother = [[Олга Константиновна]]
| spouse =
| issue =
| place of burial = Кралски гробишта, Атина
}}
 
'''Принц Кристофер''' ([[грчки]]: ''Πρίγκιπας Χριστόφορος της Ελλάδας''; {{роден на|10|август|1888}} во {{роден во|Павловск|}} - {{починал на|21|јануари|1940}} во {{починал во|Атина|}}) бил четвртиот син на [[Георги I (Грција)|Георги I]], [[крал на Грција]], и Големата кнегиња [[Олга Константиновна]].
 
 
{{DEFAULTSORT:Кристофер }}
[[Категорија:Грчки принцови]]
[[Категорија:Дански принцови]]
[[Категорија:Гликсбурговци (Грција)]]