Разлика помеѓу преработките на „Андреј (принц на Грција)“

с
нема опис на уредувањето
с
| imgw = 220px
| spouse = [[Princess Alice of Battenberg]]
| issue =[[Принцеза Маргарита (Грција)|Маргарита]]<br />[[Принцеза Теодора (Грција) (1906-1969)||Теодора]]<br />[[Принцеза Сесилја (Грција)|Сесилја ]]<br />[[Принцеза Софија (Грција)|Софија]]<br />[[Филип (принц на Грција)|Филип ]]
| father =[[Георги I (Грција)|Георги I]]
| house = [[Династија Шлезвиг-Холштајн-Сондербург-Гликсбург]]