Разлика помеѓу преработките на „Никола (принц на Грција)“

нема опис на уредувањето
| place of burial =Кралски гробишта, Атина
|}}
 
'''Принц Никола ''' ([[грчки]]: ''Πρίγκιπας Νικόλαος της Ελλάδας''; {{роден на|22|јануари|1872}} во {{роден во|Атина|}} - {{починал на|8|февруари|1938}} во {{починал во|Атина|}}) бил третиот син на [[Георги I (Грција)|Георги I]], [[крал на Грција]], и Големата кнегиња [[Олга Константиновна]].
 
 
{{DEFAULTSORT:Никола}}
[[Категорија:Грчки принцови]]
[[Категорија:Дански принцови]]
[[Категорија:Гликсбурговци (Грција)]]
 
[[ca:Nicolau de Grècia (príncep de Grècia)]]