Разлика помеѓу преработките на „Принцеза Катерина (Грција)“

нема опис на уредувањето
 
'''Принцеза Катерина ''' ([[грчки]]: ''Πριγκίπισσα Αικατερίνη της Ελλάδας και Δανίας'', {{роден на|4|мај|1913}} во {{роден во|Атина|}}– {{починал на|2|октомври|2007}} во {{починал во|Лондон|}}) била третата ќерка и шесто дете на кралот [[Константин I (Грција)|Константин I]] и [[Принцеза Софија (Прусија)|Принцеза Софија]].
 
{{DEFAULTSORT:Катерина}}
[[Категорија:Грчки принцези]]
[[Категорија:Дански принцези]]
 
[[ca:Caterina de Grècia]]