Разлика помеѓу преработките на „Апартхејд“

Додадени 26 бајти ,  пред 9 години
с
с (Бот Додава: tk:Aparteid)
с (Бот Менува: tl:Timog Aprika sa ilalim ng apartheid)
[[fi:Apartheid]]
[[sv:Apartheid]]
[[tl:Timog Aprika sa ilalim ng apartheid]]
[[tl:Apartheid]]
[[ta:தென்னாபிரிக்காவின் இனவொதுக்கல்]]
[[th:นโยบายแยกคนต่างผิวในแอฟริกาใต้]]
109.264

уредувања