Разлика помеѓу преработките на „Список на водачи на СССР“

с
Бот Менува: fi:Neuvostoliiton johtaja
с (Бот Додава: sr:Списак вођа Совјетског Савеза; козметички промени)
с (Бот Менува: fi:Neuvostoliiton johtaja)
[[sr:Списак вођа Совјетског Савеза]]
[[sh:Vođe Sovjetskog Saveza]]
[[fi:Luettelo Neuvostoliiton johtajistajohtaja]]
[[sv:Lista över Sovjetunionens ledare]]
[[tl:Talaan ng mga pinuno ng Unyong Sobyet]]