Разлика помеѓу преработките на „Никозија“

Додадени 16 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: mi:Nicosia
с (Бот Додава: gag:Lefkoşa)
с (Бот Додава: mi:Nicosia)
[[Категорија:Главни градови во Европа]]
[[Категорија:Главни градови во Азија]]
 
[[gag:Lefkoşa]]
[[frr:Nikosia]]
 
[[ace:Nikosia]]
[[ga:An Leafcóis]]
[[gv:Lefkosia]]
[[gag:Lefkoşa]]
[[gd:Nicosia]]
[[gl:Nicosia - Λευκωσία]]
[[lmo:Nicoséa]]
[[hu:Nicosia]]
[[mi:Nicosia]]
[[mr:निकोसिया]]
[[arz:نيكوسيا]]
[[nl:Nicosia (Cyprus)]]
[[ja:ニコシア]]
[[frr:Nikosia]]
[[no:Nikosia]]
[[nn:Nikosia]]
86.434

уредувања