Neural Network Toolbox: Разлика помеѓу преработките

Одземени 8 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: се додека -> сè додека, мапи -> карти, менаџир... -> управув...)
сНема опис на уредувањето
Денес, невронските мрежи можат да се обучат за да решаваат проблеми кои се тешки за конвенционални компјутери или самиот човек. Низ целат алатка, посебно внимание е ставено на мрежните типични примери кои се изградуваат или самите се користат во индустриски, финансиски, и други практични апликации.
 
[[Категорија:КомпјутерскиПрограмска програмиопрема]]
 
[[en:Neural Network Toolbox]]