Разлика помеѓу преработките на „Контексно слободна граматика“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
с
 
[[Категорија:Информатика]]
[[Категорија:КомпјутериСметачи]]
[[Категорија:Програмски јазици]]
[[Категорија:Теорија на компајлери]]