Разлика помеѓу преработките на „Ѓорѓи I (Грција)“

Додадени 442 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Гликсбурговци (Грција)]]
[[Категорија:Гликсбурговци (Данска)]]
[[Категорија:Витези на Златното Руно]]
[[Категорија:Летни олимписки игри 1896]]
[[Категорија:Православни монарси]]
[[Категорија:Балкански војни]]
[[Категорија:Грчки кралеви]]