Разлика помеѓу преработките на „Ѓорѓи I (Грција)“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
(нс)
 
с
'''Георги I '''([[грчки]]: ''Γεώργιος A', Βασιλεύς των Ελλήνων'', ''Geōrgios A',Vasileús tōn Ellēnōn''; роден на {{роден на|24|декември|1845}} во {{роден во|Копенхаген|}}– починал на {{починал на|18|март|1913}} во {{починал во|Солун|}}) бил [[крал на грцијаГрција]] во периодот од [[1863]] до [[1913]] година.