Разлика помеѓу преработките на „Владимир Радмановиќ“

нс
(нс)
 
(нс)
'''Владимир Радмановиќ''' (роден на {{роден на|19|ноември|1980}} ) е српски кошаркар, кој во моментот настапува за тимот на [[Шарлот Бобкетс]] во [[НБА]] лигата.
 
Расмановиќ игра на позиција крилен центар. Досега имал настапувано за екипите на КК Црвена Ѕвезда, КК Железник, Сиетел Суперсоник, Лос Анџелес Клиперс и Лос Анџелес Лејкерс.