Разлика помеѓу преработките на „Борис ІІІ“

Додадени 96 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
{{Бугарски владетели}}
 
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Родени во 1894 година]]
[[Категорија:Починати во 1943 година]]
[[Категорија:Династија Сакс-Кобург и Гота (Бугарија)]]
 
{{Link FA|fr}}