Грузиска азбука: Разлика помеѓу преработките

Одземени 86 бајти ,  пред 11 година
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Системи на пишување (со користење на HotCat))
* [http://transliteration.eki.ee/pdf/Georgian.pdf Транслитерација на грузискиот]
 
[[Category:ГрузискиГрузиска јазиказбука|Грузиски јазик*]]
[[Категорија:Системи на пишување]]
 
{{Link FA|ka}}