Разлика помеѓу преработките на „Бакарно време“

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
Бакарно доба преместена како Енеолит: Се работи за ист временски период со различни именувања
(Нова страница: {| width="225" align="right" border="2" cellspacing="0" cellpadding="4" rules="all" style="margin:1em 1em 1em 0; margin-left:2em; margin-top:0em; border:solid 1px #AAAAAA;...)
 
с (Бакарно доба преместена како Енеолит: Се работи за ист временски период со различни именувања)
980

уредувања